DRA74-8R2-R
Bussmann (Eaton)Bussmann (Eaton)
DRA74-8R2-R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: DRA74-8R2-R
Producent / Mærke: Bussmann (Eaton)
Produkt beskrivelse FIXED IND 8.2UH 2.66A 40 MOHM
Dataark: DRA74-8R2-R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for DRA74-8R2-R
Varenummer DRA74-8R2-R Fabrikant Bussmann (Eaton)
Beskrivelse FIXED IND 8.2UH 2.66A 40 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 33354 pcs Datablad DRA74-8R2-R.pdf
Type Wirewound Tolerance ±20%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Afskærmning Shielded Serie DRA
Vurderinger AEC-Q200 Q @ Freq -
Emballage Original-Reel® Pakke / tilfælde Nonstandard
Andre navne 283-3644-6 Driftstemperatur -40°C ~ 165°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 100kHz selvinduktion 8.2µH
Højde - Siddende (Max) 0.171" (4.35mm) Frekvens - Selvresonans -
Detaljeret beskrivelse 8.2µH Shielded Wirewound Inductor 2.66A 40 mOhm Nonstandard DC-modstand (DCR) 40 mOhm
Nuværende vurdering 2.66A Nuværende - Mætning 3.17A