DRQ125-151-R
Bussmann (Eaton)Bussmann (Eaton)
DRQ125-151-R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: DRQ125-151-R
Producent / Mærke: Bussmann (Eaton)
Produkt beskrivelse INDUCT ARRAY 2 COIL 151.1UH SMD
Dataark: DRQ125-151-R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
600 pcs
  • Besked
Specifikationer for DRQ125-151-R
Varenummer DRQ125-151-R Fabrikant Bussmann (Eaton)
Beskrivelse INDUCT ARRAY 2 COIL 151.1UH SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 96862 pcs Datablad DRQ125-151-R.pdf
Tolerance ±20% Størrelse / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Afskærmning Shielded Serie DRQ
Vurderinger - Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Nonstandard Andre navne 513-1297-2
DRQ125-151
DRQ125-151-ND
DRQ125-151-R-ND
DRQ125-151R
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal coils 2
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Induktans - Tilsluttet i serie 604.4µH
Induktans - Tilsluttet parallelt 151.1µH Højde 0.236" (6.00mm)
Detaljeret beskrivelse Shielded 2 Coil Inductor Array 604.4µH Inductance - Connected in Series 151.1µH Inductance - Connected in Parallel 248 mOhm DC Resistance (DCR) - Parallel 1.48A Nonstandard DC-resistens (DCR) - Serie 991 mOhm
DC-modstand (DCR) - Parallel 248 mOhm Nuværende Saturation - Series 905mA
Nuværende Saturation - Parallel 1.81A Nuværende vurdering - Serie 739mA
Nuværende vurdering - Parallel 1.48A