HCMA1104-100-R
Bussmann (Eaton)Bussmann (Eaton)
HCMA1104-100-R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: HCMA1104-100-R
Producent / Mærke: Bussmann (Eaton)
Produkt beskrivelse FIXED IND 10UH 7.5A 30 MOHM SMD
Dataark: HCMA1104-100-R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
850 pcs
1700 pcs
2550 pcs
  • Besked
Specifikationer for HCMA1104-100-R
Varenummer HCMA1104-100-R Fabrikant Bussmann (Eaton)
Beskrivelse FIXED IND 10UH 7.5A 30 MOHM SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 106487 pcs Datablad HCMA1104-100-R.pdf
Type Wirewound Tolerance ±20%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.437" L x 0.394" W (11.10mm x 10.00mm)
Afskærmning Shielded Serie HCMA1104
Vurderinger AEC-Q200 Q @ Freq -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Nonstandard
Andre navne 283-4599-2 Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Iron Powder Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 100kHz selvinduktion 10µH
Højde - Siddende (Max) 0.157" (4.00mm) Frekvens - Selvresonans -
Detaljeret beskrivelse 10µH Shielded Wirewound Inductor 7.5A 30 mOhm Max Nonstandard DC-modstand (DCR) 30 mOhm Max
Nuværende vurdering 7.5A Nuværende - Mætning 8.5A