SD6020-101-R
Bussmann (Eaton)Bussmann (Eaton)
SD6020-101-R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: SD6020-101-R
Producent / Mærke: Bussmann (Eaton)
Produkt beskrivelse FIXED IND 100UH 420MA 1.2 OHM
Dataark: SD6020-101-R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2600 pcs
  • Besked
Specifikationer for SD6020-101-R
Varenummer SD6020-101-R Fabrikant Bussmann (Eaton)
Beskrivelse FIXED IND 100UH 420MA 1.2 OHM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 93122 pcs Datablad SD6020-101-R.pdf
Type Wirewound Tolerance ±30%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Afskærmning Shielded Serie SD6020
Vurderinger - Q @ Freq -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Nonstandard
Andre navne 513-1470-2 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ferrite Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 100kHz selvinduktion 100µH
Højde - Siddende (Max) 0.079" (2.00mm) Frekvens - Selvresonans -
Detaljeret beskrivelse 100µH Shielded Wirewound Inductor 420mA 1.2 Ohm Max Nonstandard DC-modstand (DCR) 1.2 Ohm Max
Nuværende vurdering 420mA Nuværende - Mætning 360mA