| Varenummer | UP2.8B-680-R | Fabrikant | Bussmann (Eaton) |
|---|---|---|---|
| Beskrivelse | FIXED IND 68UH 890MA 480 MOHM | Blyfri Status / RoHS Status | Blyfri / RoHS-kompatibel |
| Mængde Tilgængelig | 90268 pcs | Datablad | UP2.8B-680-R.pdf |
| Type | Wirewound | Tolerance | ±20% |
| Leverandør Device Package | - | Størrelse / Dimension | 0.508" L x 0.370" W (12.90mm x 9.40mm) |
| Andre navne | UP2-8B-680-R UP2.8B-680 UP2.8B-680-ND |
Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C |
| Monteringstype | Surface Mount | Fugtfølsomhedsniveau (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Materiale - Core | Ferrite | Blyfri Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Induktansfrekvens - Test | 100kHz | selvinduktion | 68µH |
| Højde - Siddende (Max) | 0.110" (2.80mm) | Frekvens - Selvresonans | - |
| Detaljeret beskrivelse | 68µH Unshielded Wirewound Inductor 890mA 480 mOhm Max Nonstandard | DC-modstand (DCR) | 480 mOhm Max |
| Nuværende vurdering | 890mA | Nuværende - Mætning | 1A |