UP2B-1R0-R
Bussmann (Eaton)Bussmann (Eaton)
UP2B-1R0-R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UP2B-1R0-R
Producent / Mærke: Bussmann (Eaton)
Produkt beskrivelse FIXED IND 1UH 9.3A 6.5 MOHM SMD
Dataark: UP2B-1R0-R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for UP2B-1R0-R
Varenummer UP2B-1R0-R Fabrikant Bussmann (Eaton)
Beskrivelse FIXED IND 1UH 9.3A 6.5 MOHM SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 40370 pcs Datablad UP2B-1R0-R.pdf
Type Wirewound Tolerance ±20%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.550" L x 0.410" W (13.97mm x 10.41mm)
Afskærmning Unshielded Serie UNI-PAC™
Vurderinger - Q @ Freq -
Emballage Cut Tape (CT) Pakke / tilfælde Nonstandard
Andre navne 513-1186-1 Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ferrite Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 100kHz selvinduktion 1µH
Højde - Siddende (Max) 0.236" (6.00mm) Frekvens - Selvresonans -
Detaljeret beskrivelse 1µH Unshielded Wirewound Inductor 9.3A 6.5 mOhm Max Nonstandard DC-modstand (DCR) 6.5 mOhm Max
Nuværende vurdering 9.3A Nuværende - Mætning 9.9A