UP5S-470-R
Produkt oversigt
Varenummer: UP5S-470-R
Producent / Mærke: Bussmann (Eaton)
Produkt beskrivelse FIXED IND 47UH 2.45A 80 MOHM SMD
Dataark: 1.UP5S-470-R.pdf2.UP5S-470-R.pdf
  • Besked
Specifikationer for UP5S-470-R
Varenummer UP5S-470-R Fabrikant Bussmann (Eaton)
Beskrivelse FIXED IND 47UH 2.45A 80 MOHM SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 69961 pcs Datablad 1.UP5S-470-R.pdf2.UP5S-470-R.pdf
Type Wirewound Tolerance ±20%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.724" L x 0.591" W (18.40mm x 15.00mm)
Andre navne UP5S-470
UP5S-470-ND
Driftstemperatur -25°C ~ 85°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 100kHz selvinduktion 47µH
Højde - Siddende (Max) 0.295" (7.50mm) Frekvens - Selvresonans 8.5MHz
Detaljeret beskrivelse 47µH Shielded Wirewound Inductor 2.45A 80 mOhm Max Nonstandard DC-modstand (DCR) 80 mOhm Max
Nuværende vurdering 2.45A Nuværende - Mætning 3.55A