210-10LPST
CTS Electronic ComponentsCTS Electronic Components
CTS Electronic Components
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 210-10LPST
Producent / Mærke: CTS Electronic Components
Produkt beskrivelse SWITCH SLIDE DIP SPST 100MA 20V
Dataark: 210-10LPST.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 210-10LPST
Varenummer 210-10LPST Fabrikant CTS Electronic Components
Beskrivelse SWITCH SLIDE DIP SPST 100MA 20V Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 154170 pcs Datablad 210-10LPST.pdf
Vaskbar Yes Spændingsbedømmelse 20VDC
Afslutningsstil PC Pin Serie 210
Tonehøjde 0.100" (2.54mm), Full Emballage Tube
Andre navne 210010LPST
21010LPST
210B010LPST
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Antal positioner 10 Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Mekanisk liv -
Længde 1.058" (26.87mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde over bord 0.180" (4.57mm) Funktioner Epoxy Sealed Terminals, Tape Seal
Elektrisk liv 1,000 Cycles Detaljeret beskrivelse Dip Switch SPST 10 Position Through Hole Slide (Standard) Actuator 100mA 20VDC
Nuværende vurdering 100mA Kontaktmateriale Beryllium Copper
Kontakt Afslut Gold Kredsløb SPST
Kropsmateriale - Aktuator Type Slide (Standard)
Aktuator niveau Flush, Recessed
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
210-10LPS
210-10LPS
producenter: CTS Electronic Components
Beskrivelse: SWITCH SLIDE DIP SPST 100MA 20V