CDBC5100-HF
Comchip TechnologyComchip Technology
CDBC5100-HF Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CDBC5100-HF
Producent / Mærke: Comchip Technology
Produkt beskrivelse DIODE SCHOTTKY 100V 5A DO214AB
Dataark: CDBC5100-HF.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for CDBC5100-HF
Varenummer CDBC5100-HF Fabrikant Comchip Technology
Beskrivelse DIODE SCHOTTKY 100V 5A DO214AB Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 124639 pcs Datablad CDBC5100-HF.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 810mV @ 5A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 100V
Leverandør Device Package DO-214AB (SMC) Fart Fast Recovery = 200mA (Io)
Serie - Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde DO-214AB, SMC Andre navne 641-1729-1
Driftstemperatur - Junction -50°C ~ 150°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Diodetype Schottky Detaljeret beskrivelse Diode Schottky 100V 5A Surface Mount DO-214AB (SMC)
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 500µA @ 100V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 5A
Kapacitans @ Vr, F 380pF @ 4V, 1MHz