CDBJFSC5650-G
Comchip TechnologyComchip Technology
CDBJFSC5650-G Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CDBJFSC5650-G
Producent / Mærke: Comchip Technology
Produkt beskrivelse DIODE SILICON CARBIDE POWER SCHO
Dataark: CDBJFSC5650-G.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for CDBJFSC5650-G
Varenummer CDBJFSC5650-G Fabrikant Comchip Technology
Beskrivelse DIODE SILICON CARBIDE POWER SCHO Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 28188 pcs Datablad CDBJFSC5650-G.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.7V @ 5A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 650V
Leverandør Device Package TO-220F Fart No Recovery Time > 500mA (Io)
Serie - Reverse Recovery Time (trr) 0ns
Pakke / tilfælde TO-220-2 Full Pack Andre navne 641-1936
Driftstemperatur - Junction -55°C ~ 175°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Diodetype Silicon Carbide Schottky Detaljeret beskrivelse Diode Silicon Carbide Schottky 650V 5A (DC) Through Hole TO-220F
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 100µA @ 650V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 5A (DC)
Kapacitans @ Vr, F 430pF @ 0V, 1MHz