CDBJSC101700-G
Comchip TechnologyComchip Technology
Comchip Technology
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CDBJSC101700-G
Producent / Mærke: Comchip Technology
Produkt beskrivelse DIODE SILICON CARBIDE POWER SCHO
Dataark: CDBJSC101700-G.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for CDBJSC101700-G
Varenummer CDBJSC101700-G Fabrikant Comchip Technology
Beskrivelse DIODE SILICON CARBIDE POWER SCHO Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2913 pcs Datablad CDBJSC101700-G.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.7V @ 10A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 1700V
Leverandør Device Package TO-220-2 Fart No Recovery Time > 500mA (Io)
Serie - Reverse Recovery Time (trr) 0ns
Pakke / tilfælde TO-220-2 Driftstemperatur - Junction -55°C ~ 175°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Silicon Carbide Schottky
Detaljeret beskrivelse Diode Silicon Carbide Schottky 1700V 35A (DC) Through Hole TO-220-2 Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 100µA @ 1700V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 35A (DC) Kapacitans @ Vr, F 1400pF @ 0V, 1MHz