CT94EX205
Copal ElectronicsCopal Electronics
CT94EX205 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CT94EX205
Producent / Mærke: Copal Electronics
Produkt beskrivelse TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN SIDE
Dataark: CT94EX205.pdf
  • Besked
Specifikationer for CT94EX205
Varenummer CT94EX205 Fabrikant Copal Electronics
Beskrivelse TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN SIDE Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 79361 pcs Datablad CT94EX205.pdf
Tolerance ±10% Afslutningsstil PC Pins
Temperaturkoefficient ±100ppm/°C Størrelse / Dimension Square - 0.378" L x 0.189" W x 0.378" H (9.60mm x 4.80mm x 9.60mm)
Serie CT94 Modstandsdygtigt materiale Cermet
Modstand 2 MOhms Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Emballage Bulk Andre navne CT-94EX 2M OHM (205)
Antal drejninger 18 Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse 2 MOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 18 Turn Side Adjustment Justeringstype Side Adjustment