CT94EX504
Copal ElectronicsCopal Electronics
CT94EX504 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CT94EX504
Producent / Mærke: Copal Electronics
Produkt beskrivelse TRIMMER 500KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Dataark: CT94EX504.pdf
  • Besked
Specifikationer for CT94EX504
Varenummer CT94EX504 Fabrikant Copal Electronics
Beskrivelse TRIMMER 500KOHM 0.5W PC PIN SIDE Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 75299 pcs Datablad CT94EX504.pdf
Tolerance ±10% Afslutningsstil PC Pins
Temperaturkoefficient ±100ppm/°C Størrelse / Dimension Square - 0.378" L x 0.189" W x 0.378" H (9.60mm x 4.80mm x 9.60mm)
Serie CT94 Modstandsdygtigt materiale Cermet
Modstand 500 kOhms Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Emballage Bulk Andre navne CT-94EX 500K OHM (504)
CT-94EX504
Antal drejninger 18 Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse 500 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 18 Turn Side Adjustment Justeringstype Side Adjustment