ST2TA501
Copal ElectronicsCopal Electronics
ST2TA501 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ST2TA501
Producent / Mærke: Copal Electronics
Produkt beskrivelse TRIMMER 500 OHM 0.1W J LEAD TOP
Dataark: ST2TA501.pdf
  • Besked
Specifikationer for ST2TA501
Varenummer ST2TA501 Fabrikant Copal Electronics
Beskrivelse TRIMMER 500 OHM 0.1W J LEAD TOP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 50588 pcs Datablad ST2TA501.pdf
Tolerance ±20% Afslutningsstil J Lead
Temperaturkoefficient ±150ppm/°C Størrelse / Dimension Square - 0.110" x 0.094" Face x 0.067" H (2.80mm x 2.40mm x 1.70mm)
Serie ST2 Modstandsdygtigt materiale Cermet
Modstand 500 Ohms Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Emballage Tape & Reel (TR) Andre navne ST-2TA 500 OHM (501)
ST-2TA501
ST2TA501TR
Antal drejninger 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse 500 Ohms 0.1W, 1/10W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Top Adjustment Justeringstype Top Adjustment