ST4ETA203
Copal ElectronicsCopal Electronics
ST4ETA203 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ST4ETA203
Producent / Mærke: Copal Electronics
Produkt beskrivelse TRIMMER 20K OHM 0.25W J LEAD TOP
Dataark: ST4ETA203.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
  • Besked
Specifikationer for ST4ETA203
Varenummer ST4ETA203 Fabrikant Copal Electronics
Beskrivelse TRIMMER 20K OHM 0.25W J LEAD TOP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 52582 pcs Datablad ST4ETA203.pdf
Tolerance ±20% Afslutningsstil J Lead
Temperaturkoefficient ±100ppm/°C Størrelse / Dimension Square - 0.197" L x 0.177" W x 0.091" H (5.00mm x 4.50mm x 2.30mm)
Serie ST4 Modstandsdygtigt materiale Cermet
Modstand 20 kOhms Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Emballage Original-Reel® Andre navne ST4ETA203DKR
Antal drejninger 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse 20 kOhms 0.25W, 1/4W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Top Adjustment Justeringstype Top Adjustment