B41002A4106M
Produkt oversigt
Varenummer: B41002A4106M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL
Dataark: B41002A4106M.pdf
  • Besked
Specifikationer for B41002A4106M
Varenummer B41002A4106M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3736 pcs Datablad B41002A4106M.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Serie B41002 Ripple Current @ Low Frequency 30mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 36mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne B41002A4106M000
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.059" (1.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.315" (8.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 10µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C kapacitans 10µF