B41002A4226M
Produkt oversigt
Varenummer: B41002A4226M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL
Dataark: B41002A4226M.pdf
  • Besked
Specifikationer for B41002A4226M
Varenummer B41002A4226M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3326 pcs Datablad B41002A4226M.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Serie B41002 Ripple Current @ Low Frequency 40mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne B41002A4226M000 Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.059" (1.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.315" (8.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 22µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C
kapacitans 22µF Applikationer General Purpose