B41002A8475M
Produkt oversigt
Varenummer: B41002A8475M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 4.7UF 20% 63V RADIAL
Dataark: B41002A8475M.pdf
  • Besked
Specifikationer for B41002A8475M
Varenummer B41002A8475M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 4.7UF 20% 63V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5757 pcs Datablad B41002A8475M.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Serie B41002 Ripple Current @ Low Frequency 30mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 57mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne B41002A8475M000
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.079" (2.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.315" (8.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 4.7µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C kapacitans 4.7µF