B41858C8397M
Produkt oversigt
Varenummer: B41858C8397M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 63V RADIAL
Dataark: B41858C8397M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for B41858C8397M
Varenummer B41858C8397M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 63V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 120528 pcs Datablad B41858C8397M.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Serie B41858 Ripple Current @ High Frequency 1.118A @ 100kHz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne B41858C8397M000 Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 112 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 124 mOhm @ 10kHz
Detaljeret beskrivelse 390µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 124 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 390µF