B41858C8686M
Produkt oversigt
Varenummer: B41858C8686M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 63V RADIAL
Dataark: B41858C8686M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
12000 pcs
  • Besked
Specifikationer for B41858C8686M
Varenummer B41858C8686M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 63V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 503012 pcs Datablad B41858C8686M.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie B41858 Ripple Current @ High Frequency 310mA @ 100kHz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne B41858C8686M000 Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 488 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.512" (13.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 541 mOhm @ 10kHz
Detaljeret beskrivelse 68µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 541 mOhm @ 10kHz 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 68µF