B41896C4338M
EPCOSEPCOS
EPCOS
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B41896C4338M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL
Dataark: B41896C4338M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2400 pcs
  • Besked
Specifikationer for B41896C4338M
Varenummer B41896C4338M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 79244 pcs Datablad B41896C4338M.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie B41896 Ripple Current @ High Frequency 3.16A @ 100kHz
Vurderinger AEC-Q200 Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne B41896C4338M000 Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 7000 Hrs @ 125°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 22 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.319" (33.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 80 mOhm @ 120Hz
Detaljeret beskrivelse 3300µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 80 mOhm @ 120Hz 7000 Hrs @ 125°C kapacitans 3300µF