B41896C4568M
EPCOSEPCOS
EPCOS
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B41896C4568M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 5600UF 20% 16V RADIAL
Dataark: B41896C4568M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1200 pcs
  • Besked
Specifikationer for B41896C4568M
Varenummer B41896C4568M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 5600UF 20% 16V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 69938 pcs Datablad B41896C4568M.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie B41896 Ripple Current @ High Frequency 3.84A @ 100kHz
Vurderinger AEC-Q200 Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne B41896C4568M000 Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 7000 Hrs @ 125°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 19 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 56 mOhm @ 120Hz
Detaljeret beskrivelse 5600µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 56 mOhm @ 120Hz 7000 Hrs @ 125°C kapacitans 5600µF