B43041F2106M
EPCOSEPCOS
EPCOS
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B43041F2106M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 10UF 20% 250V RADIAL
Dataark: B43041F2106M.pdf
  • Besked
Specifikationer for B43041F2106M
Varenummer B43041F2106M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 10UF 20% 250V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2972 pcs Datablad B43041F2106M.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie B43041 Ripple Current @ Low Frequency 44mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.669" (17.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 10µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 10µF