B43041F2156M
Produkt oversigt
Varenummer: B43041F2156M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 15UF 20% 250V RADIAL
Dataark: B43041F2156M.pdf
  • Besked
Specifikationer for B43041F2156M
Varenummer B43041F2156M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 15UF 20% 250V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3323 pcs Datablad B43041F2156M.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie B43041 Ripple Current @ Low Frequency 60mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 120mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 15µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 15µF Applikationer General Purpose