B43501F2158M87
Produkt oversigt
Varenummer: B43501F2158M87
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP
Dataark: B43501F2158M87.pdf
  • Besked
Specifikationer for B43501F2158M87
Varenummer B43501F2158M87 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 13414 pcs Datablad B43501F2158M87.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie B43501 Ripple Current @ Low Frequency 4.16A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43501F2158M 87
B43501F2158M087
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 90 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 65 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 1500µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 65 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C kapacitans 1500µF