B43501F2188M62
Produkt oversigt
Varenummer: B43501F2188M62
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP
Dataark: B43501F2188M62.pdf
  • Besked
Specifikationer for B43501F2188M62
Varenummer B43501F2188M62 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 12031 pcs Datablad B43501F2188M62.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie B43501 Ripple Current @ Low Frequency 4.75A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Andre navne B43501F2188M 62
B43501F2188M062
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 75 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.850" (47.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 55 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 1800µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 55 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C kapacitans 1800µF