B43511C0108M007
EPCOSEPCOS
EPCOS
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B43511C0108M007
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1000UF 20% 420V SNAP
Dataark: B43511C0108M007.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
132 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43511C0108M007
Varenummer B43511C0108M007 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 1000UF 20% 420V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4081 pcs Datablad B43511C0108M007.pdf
Spændingsvurdering 420V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie B43511 Ripple Current @ Low Frequency 5.3A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Andre navne B43511C 108M 7
B43511C 108M 7
B43511C108M7
B43511C108M7-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 12000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.886" (22.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 160 mOhms
Højde - Siddende (Max) 4.016" (102.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 160 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 1000µF 420V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 160 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C kapacitans 1000µF