B43511C0158M007
Produkt oversigt
Varenummer: B43511C0158M007
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1500UF 20% 420V SNAP
Dataark: B43511C0158M007.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
112 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43511C0158M007
Varenummer B43511C0158M007 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 1500UF 20% 420V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3108 pcs Datablad B43511C0158M007.pdf
Spændingsvurdering 420V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.575" Dia (40.00mm)
Serie B43511 Ripple Current @ Low Frequency 6.5A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Andre navne B43511C 158M 7
B43511C 158M 7
B43511C158M7
B43511C158M7-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 12000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.886" (22.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 110 mOhms
Højde - Siddende (Max) 4.016" (102.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 110 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 1500µF 420V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 110 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C kapacitans 1500µF