B43540B2397M
Produkt oversigt
Varenummer: B43540B2397M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP
Dataark: B43540B2397M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
320 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43540B2397M
Varenummer B43540B2397M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 35031 pcs Datablad B43540B2397M.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie B43540 Ripple Current @ Low Frequency 1.88A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43540B2397M000 Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 270 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 220 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 390µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 220 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C kapacitans 390µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
B43540B2397M62
B43540B2397M62
producenter: EPCOS
Beskrivelse: CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP
På lager: 37800 pcs
Hent: B43540B2397M62.pdf
RFQ
B43540B2397M67
B43540B2397M67
producenter: EPCOS
På lager: 37668 pcs
Hent: B43540B2397M67.pdf
RFQ
B43540B2158M82
B43540B2158M82
Beskrivelse: CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP
Hent: B43540B2158M82.pdf
B43540B2397M80
B43540B2397M80
Hent: B43540B2397M80.pdf
B43540B2397M7
B43540B2397M7
Hent: B43540B2397M7.pdf
B43540B2158M62
B43540B2158M62
Hent: B43540B2158M62.pdf
B43540B2397M2
B43540B2397M2