B43540B2397M2
Produkt oversigt
Varenummer: B43540B2397M2
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP
Dataark: B43540B2397M2.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
320 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43540B2397M2
Varenummer B43540B2397M2 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 37225 pcs Datablad B43540B2397M2.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie B43540 Ripple Current @ Low Frequency 1.88A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Andre navne B43540B2397M 2
B43540B2397M002
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 270 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 220 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 390µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 220 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C kapacitans 390µF