B43540C2687M7
EPCOSEPCOS
EPCOS
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B43540C2687M7
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
Dataark: B43540C2687M7.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
240 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43540C2687M7
Varenummer B43540C2687M7 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 24148 pcs Datablad B43540C2687M7.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie B43540 Ripple Current @ Low Frequency 2.58A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43540C2687M 7
B43540C2687M007
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 170 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 130 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 680µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 130 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C kapacitans 680µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
B43540C2827M000
B43540C2827M000
producenter: EPCOS
Beskrivelse: CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP
På lager: 16895 pcs
Hent: B43540C2827M000.pdf
RFQ
B43540C2687M
B43540C2687M
producenter: EPCOS
Beskrivelse: CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP