B43540C2687M82
Produkt oversigt
Varenummer: B43540C2687M82
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
Dataark: B43540C2687M82.pdf
  • Besked
Specifikationer for B43540C2687M82
Varenummer B43540C2687M82 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 22761 pcs Datablad B43540C2687M82.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie B43540 Ripple Current @ Low Frequency 2.58A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Andre navne B43540C2687M 82
B43540C2687M082
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 170 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.071" (27.20mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 130 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 680µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 130 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C kapacitans 680µF