B43540C5277M87
Produkt oversigt
Varenummer: B43540C5277M87
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP
Dataark: B43540C5277M87.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
460 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43540C5277M87
Varenummer B43540C5277M87 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 15899 pcs Datablad B43540C5277M87.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Serie B43540 Ripple Current @ Low Frequency 1.96A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43540C5277M 87
B43540C5277M087
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 510 mOhms
Højde - Siddende (Max) 2.252" (57.20mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 400 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 270µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 400 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C kapacitans 270µF