B43540C9187M
Produkt oversigt
Varenummer: B43540C9187M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP
Dataark: B43540C9187M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
240 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43540C9187M
Varenummer B43540C9187M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 22186 pcs Datablad B43540C9187M.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie B43540 Ripple Current @ Low Frequency 1.6A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43540C9187M000 Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 400 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 340 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 180µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 340 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C kapacitans 180µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
B43540C9187M7
B43540C9187M7
producenter: EPCOS
Beskrivelse: CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP
På lager: 21380 pcs
Hent: B43540C9187M7.pdf
RFQ
B43540C5277M62
B43540C5277M62
producenter: EPCOS
Beskrivelse: CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP
På lager: 16748 pcs
Hent: B43540C5277M62.pdf
RFQ
B43540C9187M80
B43540C9187M80
Hent: B43540C9187M80.pdf
B43540C9187M60
B43540C9187M60
Hent: B43540C9187M60.pdf
B43540C5277M82
B43540C5277M82
Hent: B43540C5277M82.pdf
B43540C5277M67
B43540C5277M67
Hent: B43540C5277M67.pdf
B43540C9187M62
B43540C9187M62
Hent: B43540C9187M62.pdf
B43540C9187M67
B43540C9187M67
Hent: B43540C9187M67.pdf
B43540C5277M80
B43540C5277M80
Hent: B43540C5277M80.pdf
B43540C5277M87
B43540C5277M87
Hent: B43540C5277M87.pdf
B43540C9187M2
B43540C9187M2