B43547F2827M080
Produkt oversigt
Varenummer: B43547F2827M080
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM SNAP
Dataark: B43547F2827M080.pdf
  • Besked
Specifikationer for B43547F2827M080
Varenummer B43547F2827M080 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 16130 pcs Datablad B43547F2827M080.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie B43547 Ripple Current @ Low Frequency 3.04A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage - Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43547F2827M 80
B43547F2827M80
B43547F2827M80-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 8000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 120 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.465" (37.20mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 85 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 820µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 85 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 105°C kapacitans 820µF