B43866C4106M
Produkt oversigt
Varenummer: B43866C4106M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 10UF 20% 350V RADIAL
Dataark: B43866C4106M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
6000 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43866C4106M
Varenummer B43866C4106M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 10UF 20% 350V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 281349 pcs Datablad B43866C4106M.pdf
Spændingsvurdering 350V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie B43866 Ripple Current @ High Frequency 160mA @ 100kHz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne B43866C4106M000 Driftstemperatur -25°C ~ 125°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 10µF 350V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C
kapacitans 10µF Applikationer General Purpose