B43866C5476M
EPCOSEPCOS
B43866C5476M Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B43866C5476M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL
Dataark: B43866C5476M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43866C5476M
Varenummer B43866C5476M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 22643 pcs Datablad B43866C5476M.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie B43866 Ripple Current @ High Frequency 480mA @ 100kHz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne 495-6100
B43866C5476M-ND
B43866C5476M000
Driftstemperatur -25°C ~ 125°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 125°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 47µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C
kapacitans 47µF Applikationer General Purpose