B43866C9685M
Produkt oversigt
Varenummer: B43866C9685M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 6.8UF 20% 400V RADIAL
Dataark: B43866C9685M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
12000 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43866C9685M
Varenummer B43866C9685M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 6.8UF 20% 400V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 407955 pcs Datablad B43866C9685M.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie B43866 Ripple Current @ High Frequency 100mA @ 100kHz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne B43866C9685M000 Driftstemperatur -25°C ~ 125°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.669" (17.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 6.8µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C
kapacitans 6.8µF Applikationer General Purpose