B43866F2336M
EPCOSEPCOS
EPCOS
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B43866F2336M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL
Dataark: B43866F2336M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43866F2336M
Varenummer B43866F2336M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 102443 pcs Datablad B43866F2336M.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Serie B43866 Ripple Current @ High Frequency 360mA @ 100kHz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne B43866F2336M000 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) 10 Ohm @ 120Hz Detaljeret beskrivelse 33µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 125°C
kapacitans 33µF Applikationer General Purpose