B43896C2107M
Produkt oversigt
Varenummer: B43896C2107M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 250V RADIAL
Dataark: B43896C2107M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1200 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43896C2107M
Varenummer B43896C2107M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 250V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 58453 pcs Datablad B43896C2107M.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie B43896 Ripple Current @ High Frequency 1.65A @ 100kHz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne B43896C2107M000 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 125 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 131 mOhm @ 10kHz
Detaljeret beskrivelse 100µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 131 mOhm @ 10kHz 4000 Hrs @ 125°C kapacitans 100µF