B43896C2686M
Produkt oversigt
Varenummer: B43896C2686M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 250V RADIAL
Dataark: B43896C2686M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1200 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43896C2686M
Varenummer B43896C2686M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 250V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 56236 pcs Datablad B43896C2686M.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie B43896 Ripple Current @ High Frequency 1.41A @ 100kHz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 163 mOhms Højde - Siddende (Max) 1.319" (33.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) 171 mOhm @ 10kHz Detaljeret beskrivelse 68µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 171 mOhm @ 10kHz 4000 Hrs @ 125°C
kapacitans 68µF Applikationer Automotive