B59940C80A70
EPCOSEPCOS
B59940C80A70 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B59940C80A70
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse PTC RESET FUSE 80V 245MA RADIAL
Dataark: 1.B59940C80A70.pdf2.B59940C80A70.pdf
  • Besked
Specifikationer for B59940C80A70
Varenummer B59940C80A70 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse PTC RESET FUSE 80V 245MA RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3886 pcs Datablad 1.B59940C80A70.pdf2.B59940C80A70.pdf
Spænding - Maks 80V Type Ceramic
Tykkelse (Max) - Størrelse / Dimension 0.866" Dia x 0.138" T (22.00mm x 3.50mm)
Serie - Modstand - 25 ° C (Typ) 2.3 Ohms
Vurderinger - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Disc Andre navne B59940C 80A 70
B59940C0080A070
B59940C0080A070-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.004" (25.50mm)
Detaljeret beskrivelse Ceramic PTC Resettable Fuse 80V 245mA Ih Through Hole Radial, Disc Nuværende - tur (it) 500mA
Nuværende - Max 8A Nuværende - Hold (Ih) (Max) 245mA