EADCD030RA2
Everlight ElectronicsEverlight Electronics
Everlight Electronics
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: EADCD030RA2
Producent / Mærke: Everlight Electronics
Produkt beskrivelse THRU-HOLE 7-SEGMENT RED
Dataark: EADCD030RA2.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
96 pcs
  • Besked
Specifikationer for EADCD030RA2
Varenummer EADCD030RA2 Fabrikant Everlight Electronics
Beskrivelse THRU-HOLE 7-SEGMENT RED Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 150707 pcs Datablad EADCD030RA2.pdf
Bølgelængde - Peak 632nm Spænding - Videresend (Vf) (Typ) 2V
Størrelse / Dimension 0.591" H x 0.610" W x 0.283" D (15.00mm x 15.50mm x 7.20mm) Serie -
Power Dissipation (Max) 60mW Emballage Tube
Pakke / tilfælde 10-DIP (0.600", 15.24mm), 9 Leads Antal tegn 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Millicandela Rating 6.4mcd
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Skærmtype 7-Segment
Ciffer / Alpha størrelse 0.30" (7.62mm) Detaljeret beskrivelse Character LED Display Module Red 7-Segment 2 Character Common Anode 2V 20mA 0.591" H x 0.610" W x 0.283" D (15.00mm x 15.50mm x 7.20mm) 10-DIP (0.600", 15.24mm), 9 Leads
Nuværende - Test 20mA Fælles Pin Common Anode