EADCD040RA1
Produkt oversigt
Varenummer: EADCD040RA1
Producent / Mærke: Everlight Electronics
Produkt beskrivelse THRU-HOLE 7-SEGMENT RED
Dataark: EADCD040RA1.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
75 pcs
  • Besked
Specifikationer for EADCD040RA1
Varenummer EADCD040RA1 Fabrikant Everlight Electronics
Beskrivelse THRU-HOLE 7-SEGMENT RED Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 144776 pcs Datablad EADCD040RA1.pdf
Bølgelængde - Peak 632nm Spænding - Videresend (Vf) (Typ) 2V
Størrelse / Dimension 0.630" H x 0.795" W x 0.276" D (16.00mm x 20.20mm x 7.00mm) Serie -
Power Dissipation (Max) 60mW Emballage Tube
Pakke / tilfælde 10-DIP (0.600", 15.24mm) Antal tegn 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Millicandela Rating 15mcd
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Skærmtype 7-Segment
Ciffer / Alpha størrelse 0.40" (10.16mm) Detaljeret beskrivelse Character LED Display Module Red 7-Segment 2 Character Common Cathode 2V 20mA 0.630" H x 0.795" W x 0.276" D (16.00mm x 20.20mm x 7.00mm) 10-DIP (0.600", 15.24mm)
Nuværende - Test 20mA Fælles Pin Common Cathode