EADCF056GA2
Produkt oversigt
Varenummer: EADCF056GA2
Producent / Mærke: Everlight Electronics
Produkt beskrivelse THRU-HOLE 7-SEGMENT GRN
Dataark: EADCF056GA2.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
30 pcs
  • Besked
Specifikationer for EADCF056GA2
Varenummer EADCF056GA2 Fabrikant Everlight Electronics
Beskrivelse THRU-HOLE 7-SEGMENT GRN Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 62417 pcs Datablad EADCF056GA2.pdf
Bølgelængde - Peak 575nm Spænding - Videresend (Vf) (Typ) 2V
Størrelse / Dimension 0.748" H x 1.984" W x 0.315" D (19.00mm x 50.40mm x 8.00mm) Serie -
Power Dissipation (Max) 60mW Emballage Tube
Pakke / tilfælde 12-DIP (0.600", 15.24mm) Antal tegn 4
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Millicandela Rating 6.4mcd
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Skærmtype 7-Segment Clock
Ciffer / Alpha størrelse 0.56" (14.22mm) Detaljeret beskrivelse Character LED Display Module Yellow-Green 7-Segment Clock 4 Character Common Anode 2V 20mA 0.748" H x 1.984" W x 0.315" D (19.00mm x 50.40mm x 8.00mm) 12-DIP (0.600", 15.24mm)
Nuværende - Test 20mA Fælles Pin Common Anode