EADCS036GA1
Everlight ElectronicsEverlight Electronics
Everlight Electronics
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: EADCS036GA1
Producent / Mærke: Everlight Electronics
Produkt beskrivelse THRU-HOLE 7-SEGMENT GRN
Dataark: EADCS036GA1.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
105 pcs
  • Besked
Specifikationer for EADCS036GA1
Varenummer EADCS036GA1 Fabrikant Everlight Electronics
Beskrivelse THRU-HOLE 7-SEGMENT GRN Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 276886 pcs Datablad EADCS036GA1.pdf
Bølgelængde - Peak 575nm Spænding - Videresend (Vf) (Typ) 2V
Størrelse / Dimension 0.551" H x 0.295" W x 0.331" D (14.00mm x 7.50mm x 8.40mm) Serie -
Power Dissipation (Max) 60mW Emballage Tube
Pakke / tilfælde 10-DIP (0.200", 5.08mm) Antal tegn 1
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Millicandela Rating 3.2mcd
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Skærmtype 7-Segment
Ciffer / Alpha størrelse 0.36" (9.14mm) Detaljeret beskrivelse Character LED Display Module Yellow-Green 7-Segment 1 Character Common Cathode 2V 20mA 0.551" H x 0.295" W x 0.331" D (14.00mm x 7.50mm x 8.40mm) 10-DIP (0.200", 5.08mm)
Nuværende - Test 20mA Fælles Pin Common Cathode