EADCS056RA3
Everlight ElectronicsEverlight Electronics
Everlight Electronics
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: EADCS056RA3
Producent / Mærke: Everlight Electronics
Produkt beskrivelse THRU-HOLE 7-SEGMENT RED
Dataark: EADCS056RA3.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
120 pcs
  • Besked
Specifikationer for EADCS056RA3
Varenummer EADCS056RA3 Fabrikant Everlight Electronics
Beskrivelse THRU-HOLE 7-SEGMENT RED Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 176965 pcs Datablad EADCS056RA3.pdf
Bølgelængde - Peak 650nm Spænding - Videresend (Vf) (Typ) 2V
Størrelse / Dimension 0.748" H x 0.492" W x 0.315" D (19.00mm x 12.50mm x 8.00mm) Serie -
Power Dissipation (Max) 60mW Emballage Tube
Pakke / tilfælde 10-DIP (0.600", 15.24mm) Antal tegn 1
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Millicandela Rating 12.5mcd
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Skærmtype 7-Segment
Ciffer / Alpha størrelse 0.56" (14.22mm) Detaljeret beskrivelse Character LED Display Module Red 7-Segment 1 Character Common Cathode 2V 20mA 0.748" H x 0.492" W x 0.315" D (19.00mm x 12.50mm x 8.00mm) 10-DIP (0.600", 15.24mm)
Nuværende - Test 20mA Fælles Pin Common Cathode