EADCS056GA4
Produkt oversigt
Varenummer: EADCS056GA4
Producent / Mærke: Everlight Electronics
Produkt beskrivelse THRU-HOLE 7-SEGMENT GRN
Dataark: EADCS056GA4.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
120 pcs
  • Besked
Specifikationer for EADCS056GA4
Varenummer EADCS056GA4 Fabrikant Everlight Electronics
Beskrivelse THRU-HOLE 7-SEGMENT GRN Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 239638 pcs Datablad EADCS056GA4.pdf
Bølgelængde - Peak 575nm Spænding - Videresend (Vf) (Typ) 2V
Størrelse / Dimension 0.748" H x 0.492" W x 0.315" D (19.00mm x 12.50mm x 8.00mm) Serie -
Power Dissipation (Max) 60mW Emballage Tube
Pakke / tilfælde 10-DIP (0.600", 15.24mm) Antal tegn 1
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Millicandela Rating 8.9mcd
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Skærmtype 7-Segment
Ciffer / Alpha størrelse 0.56" (14.22mm) Detaljeret beskrivelse Character LED Display Module Yellow-Green 7-Segment 1 Character Common Anode 2V 20mA 0.748" H x 0.492" W x 0.315" D (19.00mm x 12.50mm x 8.00mm) 10-DIP (0.600", 15.24mm)
Nuværende - Test 20mA Fælles Pin Common Anode