EAST1608RGBA0
Produkt oversigt
Varenummer: EAST1608RGBA0
Producent / Mærke: Everlight Electronics
Produkt beskrivelse LED RGB CLEAR 2SMD
Dataark: EAST1608RGBA0.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
6000 pcs
  • Besked
Specifikationer for EAST1608RGBA0
Varenummer EAST1608RGBA0 Fabrikant Everlight Electronics
Beskrivelse LED RGB CLEAR 2SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 604593 pcs Datablad EAST1608RGBA0.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Typ) 2V Red, 3.3V Green, 3.3V Blue Synsvinkel 120°
Leverandør Device Package 2-SMD Størrelse / Dimension 1.60mm L x 0.80mm W
Serie - Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0603 (1608 Metric) Andre navne S10B009928
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 2 (1 Year)
Millicandela Rating 100mcd Red, 180mcd Green, 50mcd Blue Lens gennemsigtighed Clear
Linseformat / størrelse Rectangle with Flat Top, 1.60mm x 0.80mm Objektivfarve Colorless
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde (Max) 0.50mm
Funktioner - Detaljeret beskrivelse Red, Green, Blue (RGB) 624nm Red, 525nm Green, 470nm Blue LED Indication - Discrete 2V Red, 3.3V Green, 3.3V Blue 0603 (1608 Metric)
Nuværende - Test 20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue Konfiguration Independent