EAST1608YA1
Produkt oversigt
Varenummer: EAST1608YA1
Producent / Mærke: Everlight Electronics
Produkt beskrivelse LED YELLOW CLEAR 2SMD
Dataark: EAST1608YA1.pdf
  • Besked
Specifikationer for EAST1608YA1
Varenummer EAST1608YA1 Fabrikant Everlight Electronics
Beskrivelse LED YELLOW CLEAR 2SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1893410 pcs Datablad EAST1608YA1.pdf
Bølgelængde - Peak 591nm Bølgelængde - Dominant 589nm
Spænding - Videresend (Vf) (Typ) 2.05V Synsvinkel 100°
Leverandør Device Package 2-SMD Størrelse / Dimension 1.60mm L x 0.80mm W
Serie - Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0603 (1608 Metric) Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 2 (1 Year) Millicandela Rating 79mcd
Lens gennemsigtighed Clear Linseformat / størrelse Rectangle with Flat Top, 1.20mm x 0.80mm
Objektivfarve Colorless Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde (Max) 0.90mm Funktioner -
Detaljeret beskrivelse Yellow 589nm LED Indication - Discrete 2.05V 0603 (1608 Metric) Nuværende - Test 20mA